ראשי / נעים להכיר

נעים להכיר

אייקון משפחה ושורשים

אביהו נולד בתחילת מלחמת ששת הימים בשנת 1967. את ברית המילה חגגו לו במקלט עת הודיע הרמטכ"ל שהר הבית וירושלים העתיקה בידנו. אביו שלחם באותו זמן ברמת הגולן, לא היה נוכח בו. אביהו גדל בנתניה, בחיק משפחה ציונית אשר שורשיה נטועים עמוק בארץ ישראל. משפחת אביו – משפחת סופר, עלתה מעירק בתחילת שנות ה – 40, ואילו משפחת אימו – משפחת אבן צור, הגיעה לארץ היישר מגירוש ספרד דרך חניית ביניים במרוקו לפני מאות שנים. מצד אימו, אביהו הוא דור שמיני בארץ, ומשפחתו מצד זה הייתה ממקימי: זכרון יעקב ובהמשך גם פרדס חנה.

אייקון צבא

מאז ילדותו גילה אביהו סופר תכונות של מנהיג, והחברים שלו תמיד ידעו כי ניתן לסמוך עליו בכל דבר. אביהו סופר למד בבית הספר היסודי ביאליק בנתניה, ובהמשך בבית ספר התיכון "שרת" במגמה ביולוגית. הוא התגייס לצבא עם מוטיבציה גבוהה לשרת כלוחם ומפקד, לקח חלק פעיל בגיבושים ומיונים ליחידות מובחרות, ובסופו של דבר התנדב לפלוגת החבלה (חה"ן) של הצנחנים. באותה תקופה נחשבה פלוגת החבלה המוצנחת לאחת היחידות הטובות בצבא. את שירותו הצבאי העביר כלוחם קרבי בלבנון, ביהודה ושומרון, בעזה, בפעילוויות מבצעיות שונות.

אייקון עסקים

עם שחרורו, פנה אביהו לעולם העסקים, והקים יחד עם חברים מיזמים עסקיים שונים. בהמשך הצטרף לצוות אשר היה בין מקימי חנות המוסיקה והקולנוע הידועה "האוזן השלישית" ברחוב שיינקין בתל אביב, שלימים הפכה לקומפלקס תרבותי בעל שם ולרשת חנויות מצליחות. אביהו ניהל את תחום הווידאו והקולנוע ב"אוזן השלישית" בתל אביב והיה אחראי על הקמת וניהול הקומפלקס של הרשת בירושלים, במקביל הוא התחיל לימודי מנהל עסקים וחשבונאות במחזור השני של המכללה האקדמית למנהל בתל אביב, שאך הוקמה אז.

אייקון משפחה גרעינית

בשנת 1996 לאחר רצח יצחק רבין שהשפיע עליו רבות, התחיל אביהו ללמוד את חכמת הקבלה אצל ד"ר מיכאל לייטמן. הוא היה מראשוני התלמידים של ד"ר לייטמן, ולימוד חכמת הקבלה סיפק עבורו צורך עמוק של חיפוש משמעות. באותה תקופה פגש אביהו ביעל, אדריכלית נוף, ותוך זמן קצר הם נישאו. במשך הזמן נולדו להם ארבעה ילדים: דבורי, דוד, נעמי ויוסף. בעקבות לימודי הקבלה, השתלב אביהו בשנת 2003 בעבודה בעמותת "בני ברוך-קבלה לעם", שמטרתה להביא את חכמת הקבלה האותנטית לידיעת עם ישראל. אביהו היה ממקימי העמותה, לקח חלק פעיל בצמיחתה, ובמסגרת זו מילא תפקידים שונים. בחודש אפריל 2013 סיים אביהו את עבודתו בעמותה.

אייקון עשיה ופעילות

לאורך השנים הוכיח אביהו כי הוא יודע כיצד לתרגם רעיונות וחזון למימוש הלכה למעשה. אביהו למד 3 שנים מנהל עסקים במכללה האקדמית למנהל, כשההתמחות הראשית שלו היא חשבונאות וההתמחות המשנית היא מימון, אך את התואר התואר הראשון הוא השלים דווקא במנהיגות חברתית באוניברסיטת חיפה. לאחר מכן השלים אביהו תואר שני במדעי המדינה, במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה, במקביל לפעילותו החברתית ולהתנדבותו בעיריית פ"ת כחבר במועצה. התמחותו של אביהו בתואר היא מנהל השלטון המקומי, וכיום הוא משמש כמרצה באוניברסיטת חיפה, בחוג למדעי המדינה, בתוכנית למינהל לשלטון מקומי.

 

מחוייבתו של אביהו לפעילות החברתית נבנתה בהדרגה, כשראה לנגד עיניו את החברה הישראלית מתפרקת מנכסיה הערכיים ואת הפילוג והפירוד שפושה בכל שכבות האוכלוסיה. במטרה לנסות ולהשיב לעם את ערכי הסולידריות החברתית והערבות ההדדית, הקים אביהו סופר, יחד עם אחרים בשנת 2011, את עמותת "תנועת הערבות לאיחוד העם", שהיא תנועה חברתית א-פוליטית, שמטרתה העלאת ערך הערבות ההדדית בחברה הישראלית. התנועה פועלת לקיום דו-שיח אמיתי וערכי בין חלקיה השונים של החברה הישראלית, בהצלחה רבה. בפעילות התנועה השתתפו עד היום למעלה מ- 250,000 איש, והיד עוד נטויה.

בהמשך לפעילות בתנועת הערבות חבר אביהו סופר לת"אל (במיל') רם שמואלי ויחד הם הקימו את רשת הארגונים הפתוחה "מתחברים – לעתיד משותף". הרשת מאגדת תחתיה ארגונים שונים הפועלים בישראל במטרה לקדם יחד את ערכי החיבור והערבות ההדדית בחברה הישראלית, ובמטרה לבנות את העתיד המשותף שלנו בישראל. הארגונים הפועלים במסגרת זו הם מרכז השלטון המקומי, תנועות הנוער, מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, מרכז המועצות האזוריות, עמותת גשר, החברה למתנ"סים ועוד 200 ארגונים נוספים מתחומי החינוך והחברה. בין פעילויות הדגל של הארגון הוא העבודה המשותפת עם רשויות מקומיות ואזוריות, ופיתוח מודל לשיתוף התושבים בהתנהלות המועצה. אחת לשנה, בחול המועד סוכות, מקיימים "מתחברים" צעדה גדולה לירושלים (מתחברים בדרך לירושלים), בהשתתפות של כ – 10000 צועדים. צעדה זו נתמכת על ידי 7 משרדי ממשלה שונים, והיא נערכת בשיתוף פעולה מלא עם מרכז המועצות האזוריות.

הניסיון המוניציפלי הרב שרכש אביהו, הביא אותו למחשבה על דרכים לשפר את ההתנהלות בעיר בה הוא מתגורר, פתח תקווה, מהערים הגדולות בישראל, שבה מגוון גדול של אוכלוסיות מכל הקשת הכלכלית, העדתית והדתית. דווקא בפתח תקווה לא נענו לשיתוף הפעולה עם ארגון מתחברים מה שהוליד בקרב אביהו וחבריו את הרעיון להיכנס למועצת העירייה ולנסות ולהשפיע על הדברים מבפנים.

פחות משנה לפני הבחירות המוניציפאליות הקימו אביהו וחבריו את רשימת "ביחד למען פתח תקוה". רשימה של "תושבים למען תושבים", שהתמודדה בבחירות למועצת העיר וחוללה סנסציה בקנה מידה ארצי כשזכתה בארבעה מנדטים (11500 מצביעים מתושבי העיר), והפכה לסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר פ"ת.

כיום משמש אביהו כחבר מועצת העיר פ"ת, תפקיד אותו הוא ממלא בהתנדבות, ומכהן כחבר בוועדות החינוך של העירייה, וועדת הביקורת וועדות נוספות. אין ספק שהעשייה החברתית שלו רק בחיתוליה.

במהלך שנת 2015 ומתוך הצורך לנסות ולשנות את השיח בחברה הישראלית, גם דרך כנסת ישראל, הקים אביהו את השדולה לאחדות העם היהודי בכנסת ישראל, שבראשה עומד חה"כ יואב קיש, ואשר חברים בה קרוב ל – 17 חברי כנסת מסיעות שונות. השדולה לאחדות העם היהודי מקיימת פעילויות ואירועים בכנסת ישראל, ובמקומות נוספים.

אביהו הוא גם עיתונאי ופובליציסט. הוא כותב טורי דעה ומאמרי עומק למגזין בנושאים אקטואליים המתפרסמים מידי שבוע בעיתון מעריב בגרסת המודפסת ובגרסה הדיגיטאלית באתר מעריב. כמו כן משתתף אביהו סופר בתוכניות אקטואליה שונות, בין היתר גם כפאנליסט בתוכנית אקטואליה יומית "הפטריוטים" בערוץ 20.